ua
|
ru
Реєстрація Вхід
 Логін*:
 Пароль*:
050 30 52 552
067 46 52 552
093 84 47 447

0 товарів
0 грн.
06 вересня 2018 

Як відбувається сертифікація продукції в Україні? Чому це важливо для споживачів?

Усім громадянам нашої країни відомо, що Україна планує вступити до Європейського союзу. Одним із принципів такого економічного курсу є сертифікація продукції для визначення її відповідності гігієнічним нормам та стандартам, що стосуються життя та здоров'я людини, стану довкілля. В Україні однією з установ, що здійснюють сертифікацію товарів, є державне підприємство “Харківстандартметрологія”. Як проходить експертиза і видача сертифіката, і чому це важливо для споживачів, докладно розглянемо далі.

Для чого потрібна сертифікація продукції? та послуг. Такий процес стосується всіх продуктів, які мають безпосереднє відношення до життя та здоров'я людини, охорони праці, охорони навколишнього середовища. У нашій країні існують два види стандартизації: обов'язкова сертифікація та добровільна. Обов'язкову стандартизацію зазнають усі товари, від параметрів яких безпосередньо залежить безпека людини – найважливіша гарантія держави, прописана в Конституції та законах України. тендерах та збільшення проданості на споживчому ринку. Іншими словами, сумлінний продавець потребує підтвердження якості та безпеки товарів, які він реалізує, тому він використовує сертифікацію, що підвищує рівень безпеки та якості для покупців.

Який документ підтверджує сертифікацію продукту? центр сертифікації видає документ, який підтверджує декларація про реалізацію тієї чи іншої продукту. Це – гарантія його придатності, згідно з усіма якісними та функціональними вимогами державних стандартів. Цей документ називається сертифікатом якості. Відсутність сертифікату якості на продукцію в деяких випадках загрожує суттєвими грошовими штрафами з боку органів контролю та управління у сфері продажу товарів та реалізації послуг. Як проходить сертифікація продукції?

Процедура тестування - досить трудомісткий процес, займає деякий час для детального розгляду і ретельної перевірки всіх деталей продукту, що сертифікується. Вона включає такі етапи:

Збір та аналіз інформації про товар.

Подачу заявки та всіх необхідних документів до державного органу. Попередня відповідь за результатами перевірки товару. або конкретного товару.

Отримання сертифікату якості на продукцію.
  1. Чи потрібно вимагати сертифікат у магазині? інформацію про конкретний товар, його відповідність функціональним та якісним вимогам державних стандартів обов'язкової або добровільної сертифікації. Що робити якщо вам відмовили у наданні сертифікату якості? можливість звернутися до Управління захисту прав споживачів України та залишити заявку на розгляд із зазначенням:
  2. адреси магазину, назви продукції.
  3. копії розрахункового документа (чека).
  4. гарантійного талона в технічному паспорті товару, якщо є. контактних даних, адреса. з найбільшою ефективністю та гарантійним обслуговуванням клієнтів та багато іншого. Сертифікат підтверджує високу якість продукції, її надійність та відповідність всім характеристикам, які заявлені виробником!